Ülkemizde gelişen Çelik Sektöründe , KAYIKÇI DEMİR ÇELİK ; uzun yıllardır Kalite anlayışını ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak  büyük adımlarla yatırımlarını tamamlamıştır. TS 2162 EN 10025 ürün belgesini TSE den almıştır ve bu günden itibaren tüm çalışmaları ilgili TS 2162 EN 10025 standardı ve ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi gereklerine uygun olarak yürütecek ve Kalite ve yönetim anlayışını dahada büyüterek yoluna devam edecektir. Üretmiş olduğumuz mamullerin toprak altında değil, üstünde kalacağından ,gerektiğinde can taşıdığının da bilinci ile üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde Demir ve Çelik İmalatları çok büyük finansal yatırım , özveri ve fedakarlıklar yapmakla gerçekleşmektedir. Bizde bunları yaparak , ürün yelpazemizi genişleterek ve aynı zamanda sorunsuz imalatlar gerçekleştirip , son nihai kullanıcıya kadar ürünümüzün arkasındayız.

     Kayıkçı Demir Çelik  Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 1998 yılında Karabük’te ilk üretimine başladığı günden bu güne, demir çelik sektöründe kalitesi ve çalışma prensipleri ile ulusal ve uluslararası bazda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bünyesinde, Çivi Fabrikası, Tel Fabrikası, Sıcak Hadde Fabrikası ve Soğuk Çekme fabrikalarını barındıran Kayıkçı Demir Çelik üretim kapasitesini ve ürün kalitesini her geçen gün arttırarak geliştirmektedir. Karabük’te üretimini geliştirerek sürdüren Kayıkçı Demir Çelik, yıllardır süren üretim ve satıştaki tecrübesini çevre ve insan kaynakları alanında da sürdürmekte ve sosyal sorumluluklarını tam anlamıyla yerine getirmektedir. Faaliyet gösterdiği alanlar kapsamında yüksek tecrübe, kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile faaliyetlerini sürekli geliştirerek devam ettirmektedir.

Kayıkçı Demir Çelik üretmiş olduğu ürünleri belirli bir üretim süreci içersinde geliştirmek ve ortaya nihai ürünü çıkartmaktadır.